Različne tehnologije

Prva tehnologija je bila CRT. Uporabljala je katodno cev, da je streljala elektrone. Na začetku je bila monochrome, kar omeni, da je bila le ena barva. Kasneje so začeli uporabljati rdečo, zeleno in modro. Z temo barvami je možno priazati vse barve, ki jih lahko vidimo. Katodna cev je ustreljila elektrone, ki so jih premikali elektro magnetno polje v monitorju. Katodna cev je narisala sliko od leve proti desni, od zgoraj navzdol, slikovno piko po slikovno piko. to je naredila okoli 30-krat na sekundo.

Po tem je bila plasma TV, ampak nikoli ni postala zelo uporabljena, ker je bila zelo draga. Uporabljala je majhne celice, napolnjene z plinom, ki je reagiral na električna polja.

LCD je nadomestil plasma televizije, zaradi nižje cene. Deluje tako, da v ozadju ves čas sveti svetloba, potem jih pa tekoči kristali  regulirajo. Zaradi tega se včasih vidi malo svetlobe na delih, ki bi morali biti črni. Temu se je možno izogniti z lokalno zatemnitvijo. To je, da je več luči v ozadju in, da se lahko nekatere popolnoma ugasni. To pomanjša svetle dele, ampak se še vidi, če je majhna bela sstvar na črni podlagi, kot kazalnik.

LED ali OLED ali miniLED ali QLED ali microLED je tehnologija, ki jo večinoma uporabljamo v telefonih, pametnih urah. V zadnjem času se začenja uporabljati tudi v monitorjih in televizijah. Nima istega problema, kot LCD, ker se vsaka slikovna pika sama osvetluje. Ima pa nov problem in to je ghosting, kar pomeni, da če je ista slika na enem mestu ostane tam odtis tudi, če se monitor ugasne. To naj bi rešil microLED ampak najhiteje ga bomo lahko videli v drugi polovici 2020, ampak se bo verjetno zamujalo zaradi CO-VID-a 19.